archiwum.glosmilicza.pl

:: Niespodziewana zmiana prezesa Fundacji
Wiadomość dodana przez: jsl (2021-07-15 09:38:58)

W czwartek 8 lipca doszło do niespodziewanej zmiany na stanowisku prezesa Fundacji na Rzecz Ziemi Milickiej. Zarząd Powiatu jednogłośnie zdecydował o odwołaniu ze stanowiska prezesa Arkadiusza Tutaka, a nowym prezesem został pracownik Starostwa  25-letni Daniel Misiek.


Na zdjęciu: Daniel Misiek od 8 lipca jest nowym prezesem Fundacji na Rzecz Ziemi Milickiej


Radny gminny Arkadiusz Tutak sprawował funkcję prezesa Fundacji na Rzecz Ziemi Milickiej od października 2019 roku. Po niespełna dwóch latach od powołania go na stanowisko prezesa Zarząd Powiatu jednogłośnie zdecydował o odwołaniu prezesa Arkadiusza Tutaka. Starosta Sławomir Strzelecki nie chciał nam podać powodów nagłego odwołania prezesa Tutaka, zasłaniając się dobrem rodziny odwołanego prezesa. – Myślę, że pan Tutak, jeżeli będzie chciał, to sam zabierze głos na temat swojego odwołania. Ja tylko mogę powiedzieć, że pracował on w Fundacji przez 7 dni w tygodniu, co negatywnie odbiło się na jego życiu rodzinnym – powiedział w rozmowie z nami starosta Sławomir Strzelecki. Starosta przyznał, że nie do końca był zadowolony z niektórych decyzji prezesa i podjętych przez niego działań, ale nie było to głównym powodem jego odwołania, podobnie jak i strata, generowana każdego miesiąca przez Fundację. 
Sam Arkadiusz Tutak w rozmowie z nami zapowiedział wydanie oświadczenia w sprawie swojego odwołania. W dniu składu gazety poinformował nas jednak, że swoje stanowisko na temat odwołania przedstawi po powrocie z rodzinnego wyjazdu.
Po odwołaniu A. Tutaka Zarząd Powiatu zdecydował o powołaniu na stanowisko prezesa Fundacji na Rzecz Ziemi Milickiej dotychczasowego pracownika Wydziału Oświaty i Promocji w milickim Starostwie Daniela Miśka.
Nowy prezes Fundacji Daniel Misiek ma 25 lat i mieszka w Miliczu. Jest ósmym w historii i jednocześnie najmłodszym prezesem Fundacji. Pierwszym prezesem powołanej przez powiat w 2011 roku Fundacji na Rzecz Ziemi Milickiej był Paweł Herl. Później krótko p.o. prezesa był Adam Chołodecki, a następnie stanowisko to sprawowali: Michał Gołąb, Liliana Firek, Małgorzata Kuczyńska, Urszula Kozłowska i Arkadiusz Tutak.
Daniel Misiek ukończył studia licencjackie z politologii na Uniwersytecie Wrocławskim. Od 2019 roku Daniel Misiek pracował w Wydziale Oświaty i Promocji milickiego Starostwa. Jest działaczem społecznym i angażuje się w wydarzenia organizowane przez milickie samorządy. – To dla mnie duże wyróżnienie, ale też potężne wyzwanie, by sprostać trudnościom stojącym przed Fundacją. Nie ukrywam, że sama propozycja była dla mnie zaskoczeniem, wychodzę jednak z założenia, że trzeba korzystać z szans, które przynosi rzeczywistość. W tym przypadku to dla mnie okazja, by nabrać doświadczenia, poszerzyć swoje horyzonty, sprawdzić się w szczycie sezonu turystycznego w najbardziej atrakcyjnym turystycznie miejscu w Miliczu – mówi Daniel Misiek. Nowy prezes nie chciał komentować obecnej, trudnej sytuacji finansowej Fundacji. Chętnie opowiada natomiast o swoich planach związanych z organizacją imprez weekendowych nad zalewem. – W każdy weekend wakacji chcę organizować nad zalewem imprezy dla miliczan. W piątki będą to wieczorki taneczne, w soboty dyskoteki, a niedziele będą nad zalewem miejscem aktywności rodzinnej. Obok restauracji mieścić się będzie strefa rozrywki z dmuchanymi zamkami dla najmłodszych i innymi atrakcjami – mówi nowy prezes Fundacji.

Bartosz Jakubowski
adres tej wiadomości: archiwum.glosmilicza.pl/news.php?id=5704