archiwum.glosmilicza.pl

:: Krośnicka Przystań będzie otwarta
Wiadomość dodana przez: jsl (2021-05-27 10:06:40)

W piątek 28 maja swoją działalność wznawia Park Wodny Krośnicka Przystań, w którym czynne będą basen oraz siłownia. Natomiast Milicka Fala ze względu na koszty zostanie ponownie otwarta dopiero we wrześniu, ale od 31 maja otworzy siłownię i salę fitness. 


Na zdjęciu: Park Wodny Krośnicka Przystań dla wszystkich chętnych zostanie otwarty 29 maja    


W najbliższy piątek 28 maja Park Wodny w Krośnicach otworzy swoje podwoje dla wszystkich chętnych, z zachowaniem maksymalnego obłożenia do 50 proc., co oznacza, że jednorazowo na basenie będzie mogło przebywać 75 osób. Jak informuje nas dyrektor GOSiR-u Krośnice Liliana Firek, basen czynny będzie w godz. 11-21. 
W piątek otwarta zostanie również siłownia, w której w tym samym czasie będzie mogło ćwiczyć do 9 osób. Z kolei sauny do czasu zniesienia limitu pozostają nadal zamknięte. 
Do piątku, zgodnie z wytycznymi rządu, Park Wodny „Krośnicka Przystań” jest zamknięty dla klientów indywidualnych, a kryta pływalnia jest udostępniana tylko sekcji pływackiej Black Aqua – UKS Krośnicka Przystań oraz triathlonistom i pływakom posiadającym licencję zawodową, którzy z krytej pływalni korzystają w wyznaczonych godzinach. Od 1 maja z Krośnickiej Przystani mogły korzystać również grupy zorganizowane dzieci i młodzieży, ale na razie nie zgłosiły się takie grupy. 

W Miliczu otwarta siłownia i sala fitness
Natomiast władze spółki OSiR podjęły decyzję, że w tym roku szkolnym pływalnia nie będzie już otwarta. Powodem są ogromne koszty związane z jej ponownym uruchomieniem i użytkowaniem. Natomiast w poniedziałek 31 maja otwarte zostaną znajdujące się w obiekcie Milickiej Fali siłownia i sala fitness. Czynne będą od poniedziałku do piątku w godz. 9-21. Natomiast nadal nieczynne pozostaną sauny. 
– Tak naprawdę nikt nie wie, jak długo będą obowiązywały nowe decyzje rządu i czy po ponownym otwarciu krytej pływalni za kilka tygodni znów nie będziemy musieli jej  zamykać. Każde uruchomienie pływalni wiąże się dla nas z olbrzymimi kosztami – wyjaśnia prezes OSiR-u Jacek Biernat dodając, że z tego powodu podjęto decyzję o otwarciu krytej pływalni dopiero 6 września, gdy wszyscy uczniowie wrócą już do szkół, a basen będzie mógł świadczyć także usługi komercyjne. Jak dodaje prezes, obecnie na krytej pływalni wyłączone jest ogrzewanie całego budynku i wody, co daje miesięcznie kilkadziesiąt tysięcy złotych oszczędności. – Zamknięcie Milickiej Fali nie oznacza, że nic nie robimy. Teraz wszystkie nasze siły skierowane są na kąpielisko Karłów, które przygotowujemy do rozpoczynającego się za dwa miesiące sezonu letniego, i tam będziemy chcieli zaprosić mieszkańców Milicza w okresie wakacji – mówi prezes OSiR-u Jacek Biernat. 
W tym roku kryta pływalnia Milicka Fala podlegająca pod OSiR przez większość czasu była nieczynna z powodu pandemii koronawirusa i wprowadzonych przez rząd restrykcji. Na otwarcie krytych pływalni zezwolono dopiero 1 marca i wtedy również otwarto Milicką Falę, ale już 19 marca rząd z powodu trzeciej fali koronawirusa ponownie zamknął kryte pływalnie w całym kraju.

Alicja Szczepańska-Sikorska
adres tej wiadomości: archiwum.glosmilicza.pl/news.php?id=5695