archiwum.glosmilicza.pl

:: Ile kosztuje wynajęcie hali sportowej
Wiadomość dodana przez: jsl (2021-03-18 10:09:31)

Od 1 marca wzrosły opłaty za wynajem hali przy I LO w Miliczu, którą obecnie zarządza Ośrodek Sportu i Rekreacji w Miliczu.  Za godzinę trzeba zapłacić 120 zł brutto, o 40 zł więcej niż dotychczas. Jak sprawdziliśmy, nie jest to najwyższa cena w Miliczu.


Na zdjęciu: Od 1 marca wzrosły ceny za wynajem hali przy I LO, gdzie za godzinę trzeba zapłacić 120 zł brutto


Obecnie najwyższe ceny za wynajem hali w mieście ma Szkoła Podstawowa nr 1 w Miliczu. Za godzinę zegarową spędzoną w hali sportowej trzeba zapłacić 184,50 zł brutto, natomiast za godzinę zajęć w małej sali gimnastycznej w SP 1 opłata wynosi 61,50 zł brutto. Nowe stawki obowiązują od 5 października 2020 r. Wcześniej stawki za wynajem hali i małej sali gimnastycznej wynosiły odpowiednio 123 zł brutto oraz 49,20 zł brutto. 
Z hali sportowej przy SP 1 korzystają zarówno kluby sportowe, szkoły z powiatu milickiego, jak i stowarzyszenia, a także policjanci z KPP Milicz i strażacy z PSP Milicz. Z kolei w kwietniu w hali sportowej rozpocznie się zgrupowanie kadry narodowej seniorów w zapasach w stylu wolnym. Natomiast z małej sali gimnastycznej korzysta obecnie Uczniowski Ludowy Klub Sportowy Bizon, który prowadzi tam zajęcia zapaśnicze. 
Halę przy I LO dzierżawi od powiatu milickiego Ośrodek Sportu i Rekreacji w Miliczu, który od marca podniósł cenę jej wynajmu. Za godzinę pobytu w hali trzeba teraz zapłacić 120 zł brutto, natomiast do 1 marca cena ta wynosiła 80 zł brutto. Hala przy I LO wynajmowana jest siatkarzom z klubu MUKS, miejscowym szkółkom piłkarskim szkolącym dzieci i młodzież, a także zrzeszonym grupom. W czasie wakacji z hali korzystają kluby siatkarskie i zapaśnicze spoza powiatu milickiego, które przyjeżdżają tutaj na obozy sportowe.
Ceny wynajmu pozostałych obiektów OSiR-u, w tym stadionu miejskiego w Miliczu oraz boisk sportowych w Sułowie i Gądkowicach, nie uległy natomiast zmianie. I tak np. za wynajem płyty głównej stadionu w Miliczu z oświetleniem trzeba zapłacić 300 zł za godzinę, a bez oświetlenia 250 zł, a jeśli jest to mecz lub sparing – to 700 zł (za cały mecz) z oświetleniem i 600 zł bez oświetlenia. Są to ceny brutto dla podmiotów zewnętrznych, z kolei dla klubów sportowych, które w ramach konkursu dofinansowuje gmina Milicz, ceny są niższe o 50 zł i wynoszą od 250 zł brutto do 650 zł brutto. Bezpłatnie natomiast można korzystać z Orlika lekkoatletycznego przy stadionie oraz z obiektów sportowych OSiR-u znajdujących się na Karłowie, obok basenu. Jednak, jak zapowiada prezes OSiR-u Jacek Biernat, po zakończeniu  renowacji trawiastego boiska do piłki nożnej podmiotom spoza powiatu milickiego boisko będzie wynajmowane za odpłatnością.
Najniższe ceny za wynajem ma Szkoła Podstawowa nr 2 w Miliczu, pod którą podlega nowo wybudowana hala „Wolności i Solidarności”. Za godzinę wynajmu hali trzeba zapłacić 123 zł brutto, jednak ze względu na pandemię koronawirusa hala nie jest wynajmowana osobom z zewnątrz, a służy wyłącznie uczniom z klas sportowych. Również sale gimnastyczne wynajmowane są tylko na zajęcia Uczniowskiego Klubu Sportowego, za wyjątkiem małej sali gimnastycznej, gdzie trenują zawodnicy z Akademii Judo Milicz. – Zachęcamy miliczan do trenowania na naszych obiektach Orlika, które są dla mieszkańców bezpłatne – mówi dyrektor SP 2 Jolanta Wybierała. Zajęcia na Orliku rozpoczęły się 1 marca i aby wynająć boisko wystarczy umówić się z animatorem Andrzejem Rozparą. Na obiektach Orlika przy SP 2 w Miliczu do dyspozycji jest boisko do piłki nożnej i dwa boiska wielofunkcyjne. 
Alicja 
Szczepańska-Sikorska   
adres tej wiadomości: archiwum.glosmilicza.pl/news.php?id=5684