archiwum.glosmilicza.pl

:: Drogowe plany powiatu
Wiadomość dodana przez: jsl (2019-07-25 10:23:18)

Rok 2019 pod względem inwestycji na drogach powiatowych jest wyjątkowo dobrym rokiem. Dzięki współpracy samorządów i Nadleśnictwa Milicz droga z Wałkowej do Wąbnic doczekała się asfaltowej nawierzchni. Wkrótce ruszy przebudowa tzw. drogi wstydu w Grabownicy, a w planach są kolejne inwestycje.
Na zdjęciu: Władze powiatu przymierzają się do remontu dziurawej drogi 
do Henrykowic


W minionym 2018 roku z dróg powiatowych wyremontowano jedynie drogi w Pierstnicy oraz na ul. Sanatoryjnej i Kolejowej w Krośnicach. Powiat nie miał jednak udziału w żadnym z tych remontów, gdyż za inwestycje zapłaciła gmina Krośnice, która wybudowała również kolejny odcinek chodnika przy drodze powiatowej w Bukowicach. Powiat sam dzięki dotacji z Ministerstwa Infrastruktury wybudował jedynie nowy most w Grabownicy.
Rok 2019 jest przełomowy dla powiatu. Dzięki restrukturyzacji zadłużenia powiat ma środki finansowe na prowadzenie inwestycji. Do tej pory przy współpracy z gminami Krośnice i Milicz oraz Nadleśnictwem Milicz udało się już wylać nowy asfalt na drodze z Wałkowej do Wąbnic o długości 2,45 km. Inwestycja kosztowała 824,1 tys. zł. Wkrótce ruszy przebudowa wraz z poszerzeniem drogi z Grabownicy w gminie Krośnice do granicy z powiatem oleśnickim w kierunku Drożdżęcina o długości 2,15 km. Inwestycja o wartości 2,7 mln zł będzie realizowana dzięki pozyskanej przez powiat dotacji z Funduszu Dróg Samorządowych oraz wsparciu finansowemu gminy Krośnice.
Ale to nie koniec inwestycji zaplanowanych przez powiat na ten rok. Planowane są do wykonania 3 odcinki nowych dywaników asfaltowych na terenie gminy Cieszków o łącznej długości 650 metrów. Są to odcinki dróg w Guzowiach, Chachalnia – Ujazd i Góry – Biadaszka. Inwestycja będzie kosztować ok. 130 tys. zł i będzie finansowana w połowie przez powiat i gminę Cieszków. Remonty ma wykonać firma Gembiak-Mikstacki z Krotoszyna.
Dzięki korzystnej cenie uzyskanej na remont drogi w Wąbnicach i przebudowę drogi w Grabownicy, powiatowi i gminie Krośnice zostały pieniądze przeznaczone na remonty dróg. Dlatego na wniosek gminy Krośnice, powiat jeszcze w tym roku planuje przystąpić do wylania nowego asfaltu na ul. Dębowej w Krośnicach oraz na drodze powiatowej w Żeleźnikach. Planowana inwestycja będzie współfinansowana przez powiat i gminę Krośnice. Istnieje duża szansa, że na podobnych zasadach i współpracy z gminą Milicz, powiat jeszcze w tym roku przystąpi do inwestycji wylania dywanika asfaltowego na drodze z Młodzianowa do Henrykowic. Obecnie dokumentację na remonty dróg w Krośnicach, Żeleźnikach i Henrykowicach wykonuje firma Jakuba Frąckowiaka z Wrocławia.
Jak nam zdradził kierownik Wydziału Dróg Powiatowych Henryk Włodarczak, priorytetowymi dla powiatu do wykonania w 2020 roku są natomiast drogi: Bracław – Potasznia oraz Lasowice – Łazy Wielkie, które w przypadku uzyskanego dofinansowania będą wykonywane przy wsparciu gmin Milicz i Krośnice. Powiat chce na inwestycje pozyskać dofinansowania z Funduszu Dróg Samorządowych.
(bar)
adres tej wiadomości: archiwum.glosmilicza.pl/news.php?id=5584