archiwum.glosmilicza.pl

:: Nadal obowiązują limity na odpady biodegradowalne i materiały budowlane
Wiadomość dodana przez: jsl (2019-07-25 10:20:43)

W gminie Milicz, mimo podwyżki opłat za śmieci, która zacznie obowiązywać 1 sierpnia, nadal będzie utrzymany limit na odbiór odpadów biodegradowalnych oraz na materiały budowlane. Pod znakiem zapytania stoi też organizacja zbiórek odpadów wielkogabarytowych.


Z dniem 1 sierpnia w gminie Milicz wzrastają opłaty za odbiór śmieci – z 11 zł do 18 zł od osoby wzrośnie miesięczna opłata za śmieci segregowane, a odpady niesegregowane kosztować będą 36 zł zamiast dotychczasowych 22 zł. Jednak mimo tak dużej podwyżki władze gminy nie zniosły ograniczeń dotyczących ilości oddawania niektórych odpadów. Nadal więc obowiązywać będzie przy każdorazowym odbiorze śmieci limit 2 worków z odpadami biodegradowalnymi. A mieszkańcy, którzy „produkują” więcej odpadów biodegradowalnych, będą mogli oddać za darmo do PSZOK-u w Stawcu w ciągu jednego półrocza kolejnych 25 worków z tymi odpadami (w sumie 340 kg), jednak będą musieli sami je tam zawieźć. 
Utrzymany też zostaje limit na odpady budowlane – właściciel nieruchomości będzie mógł co pół roku oddać za darmo do PSZOK-u maksymalnie 500 kg gruzu, 40 kg styropianu i 50 kg papy.
Mimo podwyżki opłat za śmieci gmina Milicz nie przywróciła też zbiórek odpadów wielkogabarytowych. – Na tę chwilę nie mamy w planie organizacji takich zbiórek, ale jeśli po wdrożeniu podwyżki okaże się, że mamy jakąś nadwyżkę pieniędzy, wówczas taką zbiórkę zorganizujemy – poinformowała nas kierownik Ewa Bezpałko-Szmigiel z wydziału gospodarki komunalnej i ochrony środowiska w Urzędzie Miejskim. Natomiast utrzymanie limitu na odpady biodegradowalne kierownik Bezpałko-Szmigiel tłumaczy tym, że według sporządzonych szacunków podwyżka opłat za śmieci wystarczy jedynie na zbilansowanie się gminnej gospodarki odpadami w obecnie obowiązującym kształcie. 
(gra)
adres tej wiadomości: archiwum.glosmilicza.pl/news.php?id=5583