archiwum.glosmilicza.pl

:: W obronie kąpieliska na Karłowie
Wiadomość dodana przez: jsl (2019-07-18 09:36:21)

Ponad 50 miliczan przybyło na drugie już spotkanie miłośników basenu, zorganizowane w piątek 12 lipca przez zawiązany Komitet Obrony Kąpieliska Karłów. Przybyli mieszkańcy podpisywali się pod apelem do burmistrza i Rady Miejskiej. Do tej pory zebrano już blisko 1000 podpisów.

Na popołudniowe spotkanie na terenie pustego basenu na Karłowie, mimo deszczu, przybyli m.in. radny powiatowy Marek Sierpiński oraz radne gminne Alicja Szatkowska i Dorota Folmer. Spotkanie prowadzili członkowie zawiązanego miesiąc temu Komitetu Obrońców Kąpieliska Karłów: Wioletta Owczarek, Sylwia Kurzdym i Sebastian Markowski. 
Przybyli chętnie podpisywali się pod petycją do burmistrza i Rady Miejskiej w Miliczu, w której  apelują „o podjęcie konkretnych działań zmierzających do przywrócenia dawnej świetności ośrodka wypoczynkowego na Karłowie”, przypominając, że to „jedno z największych kąpielisk na Dolnym Śląsku, idealnie położone i mające ogromny potencjał, niewykorzystany przez ostatnie lata”. Do tej pory pod petycją podpisało się już blisko 1000 osób. Podpisy są cały czas zbierane on-line oraz w punktach tj.: Biuro rachunkowe A. Smereka ul. Zielona 4, w recepcji MSPDiON przy ul. Kopernika i w sklepie Zarra przy ul. Dworcowej w Miliczu, oraz u Marzeny Krakowiak-Michalak w Karminku 10, sołtysa Godnowej Andrzeja Kątnika, sołtysa Gądkowic Piotra Bolińskiego i sołtys Słączna Jadwigi Janczury. 
- Zbieramy podpisy, bo już w połowie września będziemy chcieli nasz apel przedłożyć radnym Rady Miejskiej w Miliczu. Termin nie jest przypadkowy, bo po wakacjach radni debatować będą, a potem uchwalać, przyszłoroczny budżet gminy Milicz. Liczymy, że nasze głosy wezmą pod uwagę i zaplanują generalną modernizację tego wspaniałego ośrodka wypoczynkowego na Karłowie – mówili członkowie Komitetu Obrońców Karłowa. 
Z niezadowoleniem i żalem zebrani komentowali fakt, że burmistrz Piotr Lech w tegorocznym budżecie znalazł 170 tys. zł na przygotowanie placu manewrowego przy stadionie miejskim w Miliczu na ul. Powstańców Wlkp. dla zewnętrznego podmiotu - WORD-u w Jeleniej Górze, a nie znalazł ich na utrzymanie kąpieliska na Karłowie w tym sezonie, stanowiącego główną miejską atrakcję dla miliczan. Komentowano, że burmistrz być może woli sprzedać całą nieruchomość z basenem developerowi, który postawi tu całoroczne domki, niż przywrócić świetność tego miejsca. Wielu starszych miliczan z sentymentem wspominało letni wypoczynek na Karłowie i dziwiło się, że w ubiegłych latach obiekt mógł z powodzeniem funkcjonować, a w tym roku już nie.   
Rozstrzygnięto też konkurs ogłoszony na oficjalnym fanpage’u Nasze Kąpielisko Karłów, który polegał na przesyłaniu zdjęć pokazujących, jak sobie radzić w upalne dni bez kąpieliska pt. „Najlepsze metody ochłody”. Zwycięzcami zostały 3 osoby, których zdjęcia zdobyły największą liczbę polubień na facebooku. Nagrodzono je upominkami i książkami. A na koniec zebrani zrobili sobie wspólne grupowe zdjęcie. Kolejne spotkanie ma się odbyć w sierpniu. 
Alicja  Szczepańska-Sikorska
adres tej wiadomości: archiwum.glosmilicza.pl/news.php?id=5582