archiwum.glosmilicza.pl

:: Będzie fabryka kebabu w Cieszkowie
Wiadomość dodana przez: jsl (2019-06-27 09:27:40)

W środę 19 czerwca w Urzędzie Gminy w Cieszkowie odbył się przetarg na dwie gminne działki, które za kwotę 450 tys. zł netto kupiła firma Euro Doner Poland Sp. z o.o. ze Zdun.

Cala procedura przetargowa trwała blisko godzinę. Przetarg miał formułę ustną i nieograniczoną. Warunkiem uczestnictwa było wpłacenie wadium w wysokości 12 tys. i 30 zł. Wpłaciły je 4 osoby lub firmy: Marcin Dudek – właściciel firmy Itel, Paweł Boliński, Zakład Elektromechaniki Chłodniczej Włodzimierz Piasny i Euro Doner Poland Sp. z o.o.
Do sprzedaży były dwie gruntowe, niezabudowane działki gminne, położone między cmentarzem a dawnym posterunkiem policji, o numerach 104/5 oraz 104/13, o łącznej powierzchni 1,68 ha. Cena wywoławcza wynosiła 200 tys. 376 zł netto. O przeznaczeniu do sprzedaży działki 104/13 zadecydowali w 2015 roku cieszkowscy radni, z kolei działka 104/5 uchwałą Rady Gminy z dnia 1 marca została przeznaczona do sprzedaży w tym roku. 
Komisję przetargową tworzyli: sekretarz gminy Władysław Szydełko (przewodniczący), Beata Pachurka (zastępca przew.), Marta Jakubczyk z Urzędu Gminy w Cieszkowie oraz radni Bogdan Mujta i Mieczysław Buta. Całość przebiegała dość wolno, bez żadnych spektakularnych zwrotów akcji. Jeden z uczestników nie licytował działek wcale. Zakład Elektromechaniki licytował tylko do pewnego momentu. Końcówka rozegrała się między Marcinem Dudkiem a Euro Doner, który był reprezentowany przez samego prezesa Ömera Akyüza i prokurent spółki Katarzynę Pospiech. Podnoszono proponowaną kwotę na przemian o 5 czy 10 tys. zł. Ostatecznie firma Euro Doner Poland Sp. z o.o. ze Zdun wygrała przetarg na działki, za które zaoferowała kwotę 450 tys. zł netto. 
W ciągu 21 dni od przetargu nastąpi podpisanie aktu notarialnego. Kwotę, za którą działka została zakupiona, należy wpłacić najpóźniej w dniu podpisania aktu.
Przypomnijmy, że w lutym gościem posiedzenia komisji budżetu i rewizyjnej w Cieszkowie był prezes firmy Euro Doner Kebab. Deklarował on wówczas, że jest zainteresowany zakupem gminnych działek, na których miałaby powstać fabryka kebabu, która zatrudniałaby od 150 do 200 osób. Koszt tej inwestycji ocenił wtedy na 5,2 mln euro. Mówił wówczas, że do Cieszkowa zamierza przenieść fabrykę z Kobierna, która produkuje kebab z mięsa wieprzowego. Fabryka ma ruszyć z produkcją jeszcze w tym roku. 

Agnieszka Jezierskaadres tej wiadomości: archiwum.glosmilicza.pl/news.php?id=5576