archiwum.glosmilicza.pl

:: Łukasz Rokita wiceburmistrzem
Wiadomość dodana przez: jsl (2018-11-29 08:38:47)

Łukasz Rokita, obecny kierownik wydziału inwestycji i funduszy europejskich w Urzędzie Miejskim w Miliczu, powołany został przez burmistrza Piotra Lecha na wiceburmistrza gminy Milicz. Zastąpi na tym stanowisku Sławomira Strzeleckiego, który został wicestarostą powiatu milickiego.

Funkcję wiceburmistrza Łukasz Rokita pełnić będzie od 1 grudnia. – Nie rozważałem żadnej innej kandydatury. Łukasz Rokita jest osobą kompetentną, doświadczoną i cieszącą się moim zaufaniem – powiedział nam burmistrz Piotr Lech. Jako zastępca burmistrza, Łukasz Rokita nadzorować będzie w Urzędzie Miejskim pracę wydziału finansowo-budżetowego, wydziału inwestycji i funduszy europejskich, wydziału planowania przestrzennego oraz wydziału nieruchomości. 
Łukasz Rokita ma 44 lata. Jest absolwentem Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu na kierunku inżynieryjno-ekonomicznym przemysłu. Ukończył też studia podyplomowe z zakresu rachunkowości w Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu oraz studia podyplomowe w Warszawie z zakresu budowlanego procesu inwestycyjnego. 
Od marca 2015 r. zarządza wydziałem inwestycji i funduszy europejskich w milickim magistracie. Wcześniej, w latach 2007-2015 był kierownikiem tożsamego wydziału inwestycji i funduszy europejskich w Starostwie Powiatowym w Miliczu. Przed objęciem funkcji w milickich samorządach, w latach 2001-2007, pracował jako główny księgowy w Zespole Szkół Leśnych w Miliczu. 
Nowy wiceburmistrz gminy Milicz mieszka we Wszewilkach. Ma żonę Izabelę i dwie córki – 18-letnią Aleksandrę i 9-letnią Ninę. Jego pasją jest piłka nożna oraz brydż sportowy; jest kapitanem III-ligowego brydżowego klubu Miles w Miliczu.
Wraz z powołaniem Łukasza Rokity na wiceburmistrza gminy Milicz wakujące stanowisko kierownika wydziału inwestycji i funduszy europejskich burmistrz Piotr Lech powierzył Mai Jeż, obecnej zastępcy kierownika tego wydziału.
(gra)
adres tej wiadomości: archiwum.glosmilicza.pl/news.php?id=5527