archiwum.glosmilicza.pl

:: PiS zobowiązał się do wybudowania obwodnicy Milicza
Wiadomość dodana przez: jsl (2018-11-16 09:37:45)

We wtorek 13 listopada w Sejmie w Warszawie przedstawiciele Prawa i Sprawiedliwości oraz Bezpartyjnych Samorządowców podpisali umowę koalicyjną w Sejmiku Województwa Dolnośląskiego. Jedną z inwestycji w umowie koalicyjnej, do której zobowiązuje się Prawo i Sprawiedliwość, jest wykonanie obwodnicy Milicza.

Informację o porozumieniu podczas wspólnej konferencji prasowej w Sejmie ogłosili Michał Dworczyk i Adam Lipiński z PiS oraz Robert Raczyński i Cezary Przybylski z Bezpartyjnych Samorządowców. W wyniku ustaleń przewagę w 5-osobowym Zarządzie Województwa będą mieć Bezpartyjni Samorządowcy. Marszałkiem województwa na kolejną kadencję pozostanie Cezary Przybylski, a etatowymi członkami zarządu będą Tymoteusz Myrda i Michał Bobowiec. PiS z kolei będzie miał dwóch wicemarszałków oraz przewodniczącego Sejmiku Województwa.
W umowie koalicyjnej PiS zobowiązał się do zmniejszenia od 1 kwietnia 2019 roku o 15 proc. wysokości podatku miedziowego, który do skarbu państwa odprowadza KGHM. W umowę koalicyjną wpisano wiele inwestycji do wykonania w latach 2018-2023. Jedną z inwestycji, do których wykonania zobowiązał się PiS, jest budowa obwodnicy miejskiej Milicza.
W umowie koalicyjnej zapisano też m.in. budowę centrów sportowych na Polanie Jakuszyckiej czy inwestycje drogowe (budowę S3, S8 i przebudowę A4). Innym z postulatów jest budowa nowego szpitala onkologicznego oraz Dolnośląskiego Ośrodka Medycyny Innowacyjnej i Ośrodka Senioralnego.
W wyniku podpisanej umowy od władzy na Dolnym Śląsku odsunięta została Platforma Obywatelska i środowisko polityczne Rafała Dutkiewicza. W wyniku tej decyzji politycznej Dariusz Stasiak z Milicza będzie w Sejmiku radnym koalicji, a drugi nasz radny Ryszard Lech – radnym opozycji.
W Sejmiku Województwa na 36 radnych koalicja dysponuje większością 21 mandatów. Oprócz 14 radnych PiS i 6 Bezpartyjnych, koalicję wspierać będzie wybrany z listy PSL niezależny radny Mirosław Lubiński z Wałbrzycha.
(bar)
adres tej wiadomości: archiwum.glosmilicza.pl/news.php?id=5524