archiwum.glosmilicza.pl

:: Łącznik już otwarty
Wiadomość dodana przez: jsl (2018-01-25 09:53:42)

Od piątku 19 stycznia otwarty jest już drugi odcinek nowej ulicy na terenie dawnego lotniska w Miliczu. Kierowcy mogą więc już dojechać od ul. Trzebnickiej do milickiego szpitala przy ul. Grzybowej. Jednocześnie przy szpitalu zmieniono organizację ruchu.

Nowo wybudowany odcinek ulicy na terenie dawnego lotniska w Miliczu ma 635 metrów i ciągnie się od skrzyżowania z ul. Chabrową, gdzie kończy się wybudowany wcześniej odcinek nowej drogi, do skrzyżowania z ul. Dębową na wysokości milickiego szpitala. Po jednej stronie 7-metrowej asfaltowej jezdni nowej ulicy zbudowany został chodnik o szerokości 1,5 m oraz ścieżka rowerowa o szerokości 2 m. Wzdłuż ulicy zamontowane zostało też uliczne oświetlenie. Natomiast ul. Dębowa po modernizacji ma na odcinku 260 m nową asfaltową nawierzchnię, która zastąpiła dotychczasowe płyty betonowe, po jednej stronie ulicy wybudowano też chodnik o szerokości 1,5 m i zamontowano oświetlenie uliczne. 
Inwestycja kosztowała 1 mln 925,5 tys. zł, a jej wykonawcą była krotoszyńska firma Gembiak&Mikstacki. Na budowę II odcinka nowej ulicy gmina Milicz pozyskała dofinansowanie ze „schetynówek” w wys. 1 mln 119 tys. zł. Natomiast modernizacja ul. Dębowej została wykonana ze środków własnych gminy. 

Zmiana organizacji ruchu
Wraz z otwarciem drugiego odcinka nowej ulicy zmieniła się organizacja ruchu drogowego przy milickim szpitalu, do którego prowadzi nowa ulica. Kierowcy jadący ul. Grzybową w kierunku centrum miasta od strony Koruszki muszą ustąpić pierwszeństwa przejazdu kierowcom jadącym od ul. Dębowej na ul. Grzybową. Między ul. Dębową a Grzybową ustawiono też po obu stronach ulicy znaki zakazu zatrzymywania się (znak B-36). Do tej pory pobocza tej drogi traktowane były przez kierowców jako dodatkowe miejsca postojowe przy milickim szpitalu. Teraz do dyspozycji kierowców jest tylko duży parking tuż przy szpitalu oraz drugi parking pomiędzy szpitalem a spalarnią należącą do spółki Eco -ABC. 
Mimo postawionych znaków zakazu wielu kierowców nadal jednak parkuje na poboczu drogi, o czym przekonaliśmy się we wtorkowy ranek 23 stycznia. Na razie policjanci z milickiej drogówki, którzy patrolują ten teren, ograniczają się do pouczania jeżdżących na pamięć kierowców. Jak nas jednak poinformowali, wtorek 23 stycznia był ostatnim dniem, kiedy na pouczeniu się skończyło. Od dzisiaj, tj. od środy 24 stycznia, nieuważni kierowcy, którzy parkować będą na poboczu drogi pomimo zakazu zatrzymywania się, karani będą mandatem w wys. 100 zł oraz 1 punktem karnym.

Grażyna Szczepaniak-Antosik
adres tej wiadomości: archiwum.glosmilicza.pl/news.php?id=5381