archiwum.glosmilicza.pl

:: Marzena Lis-Długosz nową skarbnik powiatu
Wiadomość dodana przez: jsl (2017-09-14 09:35:39)

Radni Rady Powiatu na sesji w czwartek 7 września odwołali ze stanowiska skarbnika powiatu odchodząca z końcem września na emeryturę Halinę Witkowską. Nową skarbnik z dniem 1 października zostanie była wieloletnia skarbnik gminy Krośnice Marzena Lis–Długosz.

Halina Witkowska była skarbnikiem od początku istnienia powiatu milickiego, a więc od 18 lat. Kończąca w tym roku 66 lat wieloletnia skarbniczka 30 czerwca złożyła na ręce starosty Krzysztofa Osmelaka wniosek o zwolnienie w związku z przejściem na emeryturę. – Było to dla mnie bardzo duże zaskoczenie, wręcz mały szok. Namawiałem panią skarbnik, by została na stanowisku przynajmniej do końca kadencji. Pani skarbnik odpowiedziała, że jej zdrowie jest ważniejsze i musi zacząć o nie dbać – wyjaśniał radnym Krzysztof Osmelak, który przychylając się do wniosku Haliny Witkowskiej zawnioskował do Rady Powiatu o jej odwołanie ze stanowiska z dniem 30 września. Za odwołaniem zagłosowało 12 radnych. Przeciwko był radny Piotr Zajiczek, a od głosu wstrzymał się Władysław Szydełko. Po przegłosowaniu uchwały wzruszona Halina Witkowska dziękowała wszystkim za wieloletnią współpracę i potwierdziła, że odchodzi na emeryturę rok przed końcem kadencji z powodu problemów ze zdrowiem. Skarbniczka podkreślała, że wykonywała swoją pracę z pasją i nigdy nie zmarnowała choćby jednej złotówki z budżetu powiatu.
Po wystąpieniu Haliny Witkowskiej starosta Krzysztof Osmelak zaproponował radnym przyjęcie uchwały o powołaniu na funkcję skarbnika powiatu Marzeny Lis–Długosz, która wygrała konkurs na to stanowisko, mając za konkurentkę nieznaną na naszym terenie mieszkankę Łodzi. Marzena Lis–Długosz w latach 2004-2015 była skarbnikiem gminy Krośnice i, jak wyjaśniał starosta Krzysztof Osmelak, posiada wiedzę i doświadczenie gwarantujące, że sprawdzi się na stanowisku skarbnika powiatu. Starosta informował, że Marzena Lis-Długosz ma 44 lata i jest absolwentką Wyższej Szkoły Zarządzania i Bankowości w Poznaniu. W latach 1999-2004 pracowała jako księgowa w firmie MHM w Miliczu, a od kwietnia 2004 roku do listopada 2015 roku była skarbnikiem gminy Krośnice. Natomiast od 2016 roku M. Lis-Długosz jest główną księgową Spółdzielni Mieszkaniowej Barycz w Miliczu. Kandydatka na skarbnika powiatu zapytana przez przewodniczącego Rady Powiatu Jana Krzysztofika wyraziła zgodę na kandydowanie. Radni 12 głosami za przyjęli uchwałę o powołaniu nowej skarbnik. Od głosu wstrzymali się jedynie radni Marek Warkocz i Władysław Szydełko. W sesji nie uczestniczył Marek Maciejak.
Tuż po przyjęciu uchwały nowa skarbnik powiatu dziękowała za wybór i zaufanie staroście Krzysztofowi Osmelakowi. Marzena Lis–Długosz informowała, że nie należy do żadnego ugrupowania politycznego i jest osobą apolityczną. Jednocześnie nowa skarbnik podkreślała, że w 2015 roku po burzliwym rozstaniu z gminą Krośnice obiecała sobie, że nigdy już nie będzie pracować w samorządzie. Jednak po namowach zdecydowała się wystartować w konkursie na skarbnika powiatu.
Bartosz Jakubowski
adres tej wiadomości: archiwum.glosmilicza.pl/news.php?id=5304