archiwum.glosmilicza.pl

:: Opóźnia się budowa II etapu łącznika
Wiadomość dodana przez: jsl (2017-08-24 11:34:47)

Dopiero w środę 23 sierpnia firma Gembiak&Mikstacki z Krotoszyna przystąpi do prac przy budowie II etapu łącznika na terenie dawnego lotniska w Miliczu. Inwestycja ma być zrealizowana do końca października, więc nie wiadomo, czy wykonawca zdąży, co może w takim przypadku wiązać się z koniecznością zwrócenia przez gminę Milicz pozyskanego dofinansowania w kwocie ponad 1,1 mln zł.

Zakres inwestycji, jaką zrealizować ma firma Gembiak&Mikstacki za kwotę 1 mln 926 tys. zł, obejmuje budowę 635 m nowej drogi, począwszy od miejsca, gdzie zakończyła się budowa I etapu łącznika, czyli od skrzyżowania z ul. Chabrową, do skrzyżowania z ul. Dębową, niedaleko milickiego szpitala. Przebudowany ma być też fragment ul. Dębowej o dług. 262 m, której nawierzchnia ułożona jest obecnie z płyt betonowych.
Na realizację tej inwestycji gmina Milicz pozyskała dotację ze schetynówek w wys. 1 mln 119 tys. zł przy szacunkowym koszcie całej inwestycji w wys. 2 mln 246 tys. zł. W kosztach inwestycji oprócz gminy Milicz partycypować będzie także spółka kanalizacyjna PGK „Dolina Baryczy”, która wybuduje w pasie nowej drogi 300 m kanalizacji sanitarnej. 
Przetarg, który wygrała firma Gembiak&Mikstacki, został rozstrzygnięty 14 marca tego roku i na przełomie marca i kwietnia gmina Milicz przekazała wykonawcy plac budowy. Do tej pory jednak krotoszyńska firma przełożyła tylko odcinek sieci wodociągowej przy ul. Dębowej, co miało miejsce w maju tego roku. Od tego momentu żadne inne prace nie zostały wykonane, a zgodnie z umową inwestycja ma być zakończona do 31 października tego roku, natomiast rozliczenie dotacji przyznanej gminie ma nastąpić do pierwszych dni grudnia. 
W czwartek 17 sierpnia w Urzędzie Miejskim doszło do spotkania władz gminy Milicz z wykonawcą. W spotkaniu uczestniczył burmistrz Piotr Lech, kierownik wydziału inwestycji Łukasz Rokita oraz 3 inspektorów nadzoru inwestora. 
– Podczas spotkania wykonawca został zobowiązany do rozpoczęcia robót w środę 23 sierpnia pod rygorem odstąpienia od umowy – powiedział nam kierownik Rokita. Jak dodaje, przedstawiciel wykonawcy zapewnił też, że firma Gembiak&Mikstacki zdąży w terminie zakończyć inwestycję. 

(gra)
adres tej wiadomości: archiwum.glosmilicza.pl/news.php?id=5294