archiwum.glosmilicza.pl

:: Miliczanie na spotkaniu z prezydentem USA
Wiadomość dodana przez: jsl (2017-07-13 10:02:16)

W czwartek 6 lipca około 50 mieszkańców Milicza uczestniczyło w Warszawie w wizycie prezydenta Stanów Zjednoczonych Donalda Trumpa. Miliczanie pojechali do Warszawy autokarami wynajętymi przez posłów Prawa i Sprawiedliwości.

Transport do Warszawy organizowali posłowie PiS Piotr Babiarz i Mirosława Stachowiak-Różecka. Autokarem wynajętym przez posła Babiarza pojechało do Warszawy około 50 osób, sympatyków PiS, a także zwykłych mieszkańców z powiatu milickiego i trzebnickiego. Z powiatu milickiego było około 30 osób, w tym ponad połowa to wolontariusze największego zlotu amerykańskich samochodów w Polsce American Cars Mania, który w szczególny sposób propaguje amerykańską kulturę. Z wolontariuszami udał się do Warszawy główny organizator imprezy miliczanin Mariusz Wypychowski oraz radny Rady Miejskiej Mariusz Owczarek. W drugim jadącym z Wrocławia autokarze wynajętym przez posłankę Mirosławę Stachowiak-Różecką jechało około 20 miliczan, w tym przedstawiciele Klubu Gazety Polskiej w Miliczu, działacze NSZZ „Solidarność” Rolników Indywidualnych Ziemi Milickiej na czele z przewodniczącym Piotrem Psiukiem oraz przedstawiciel Solidarnej Polski Ireneusz Partyka.
Miliczanie wzięli udział w uroczystości na placu Krasińskich w Warszawie, gdzie sprzed pomnika Powstania Warszawskiego prezydent USA Donald Trump ok. godz. 13 wygłosił swoje trwające ponad 40 minut wystąpienie, w którym znalazły się liczne nawiązania do historii Powstania Warszawskiego, pochwały naszego narodu, roli Polski w Unii Europejskiej i NATO oraz o zagrożeniu terroryzmem dla dzisiejszego świata. – Tłum liczący według służb porządkowych około 15 tysięcy ludzi był tak liczny, że wielu uczestników tego wydarzenia nawet nie dostało się na sam plac Krasińskich, a przemowę prezydenta USA oglądało na telebimach ustawionych na pobliskich ulicach – informuje Tomasz Nowakowski z Klubu Gazety Polskiej w Miliczu.
Po zakończeniu przemówienia prezydenta Donalda Trumpa miliczanie wraz z innymi uczestnikami tego wydarzenia udali się na błonia stadionu Narodowego, na których odbył się piknik wojskowy z udziałem wojsk polskich i amerykańskich, z prezentacją ich uzbrojenia oraz licznymi pokazami militarnymi i atrakcjami sportowymi. Wojskowi chętni pozowali do zdjęć z miliczanami. Do Milicza uczestnicy wyjazdu wrócili w późnych godzinach nocnych zmęczeni, ale szczęśliwi udziałem w historycznym wydarzeniu. – Nasz wyjazd przebiegł bardzo spokojnie i dał nam dużą satysfakcję. Szczególne wrażenie zrobiło na nas merytoryczne wystąpienie prezydenta Donalda Trumpa i jego imponująca wiedza historyczna o naszym kraju – komentuje swoje uczestnictwo w wyjeździe przewodniczący NSZZ „Solidarność” Rolników Indywidualnych Ziemi Milickiej Piotr Psiuk.
(bar)
adres tej wiadomości: archiwum.glosmilicza.pl/news.php?id=5280