archiwum.glosmilicza.pl

:: 5,3 mln zł dotacji na salę
Wiadomość dodana przez: jsl (2017-02-23 12:14:01)

Gmina Milicz pozyskała 5 mln 288 tys. zł unijnej dotacji na budowę sali gimnastycznej przy milickiej dwójce, co stanowi prawie 75 proc. wartości inwestycji. Budowa sali ma się rozpocząć jeszcze w tym roku, a zakończyć w roku przyszłym.

Sala gimnastyczna wraz z zapleczem sanitarno-socjalnym i infrastrukturą techniczną oraz drogową ma kosztować w sumie 7 mln 682 tys. zł, lecz dzięki uzyskaniu tak wysokiej dotacji gmina wyda z własnego budżetu jedynie 1 mln 763 tys. zł. Sala gimnastyczna wybudowana zostanie między istniejącym budynkiem szkoły a milickim DPS-em i będzie łączyć ze szkolnym obiektem. Zgodnie z projektem powierzchnia użytkowa sali gimnastycznej wynosić będzie ponad 1.260 m kw., a kubatura ponad 11,1 tys. m sześc. Oprócz sali do ćwiczeń o pow. 871 m kw. w projektowanym obiekcie zaplanowano szatnie, sanitariaty, zaplecze do magazynowania sprzętu sportowego, a także pomieszczenia socjalne. Wybudowanie nowej sali gimnastycznej ostatecznie rozwiąże problem bazy sportowej milickiej dwójki.
Dotację na budowę sali gimnastycznej gmina Milicz pozyskała z unijnego programu przeznaczonego na budowę obiektów użyteczności publicznej o znacznie podwyższonych parametrach energetycznych; obecnie nie już bowiem dotacji unijnych na budowę przyszkolnych obiektów sportowych. Z tego powodu w obiekcie zastosowane zostaną niestandardowe rozwiązania skutkujące dużymi oszczędnościami energetycznymi podczas użytkowania. Przewidywanie jest m.in. wdrożenie inteligentnych systemów zarządzania energią w oparciu o technologie informacyjno-komunikacyjne. Sala gimnastyczna przy milickiej dwójce jest też z założenia projektem demonstracyjnym, dlatego po jej wybudowaniu będzie też udostępniania zwiedzającym w celu zapoznania się z zastosowanymi rozwiązaniami energetycznymi.
(gra)
adres tej wiadomości: archiwum.glosmilicza.pl/news.php?id=5225