archiwum.glosmilicza.pl

:: Paweł Leśko nie będzie już dyrektorem
Wiadomość dodana przez: jsl (2017-01-26 09:19:20)

Dyrektor Ośrodka Kultury w Miliczu Paweł Leśko przebywa na zwolnieniu lekarskim i nie kieruje już pracą milickiej placówki. Do pracy już nie wróci, bo gdy upłynie termin lekarskiego zwolnienia, burmistrz Piotr Lech rozwiąże z nim umowę o pracę. Do czasu powołania przez burmistrza nowego dyrektora Ośrodkiem kierować będzie Sylwia Szydłowska-Małecka, dotychczasowa wicedyrektor milickiego gimnazjum.Odejście dyrektora Pawła Leśki z Ośrodka Kultury jest pokłosiem awantury między nim a mężem jednej z pracownic Ośrodka – w piątek 13 stycznia na parkingu Ośrodka Kultury doszło do bójki obu mężczyzn, podczas której obaj odnieśli obrażenia ciała. Jak jednak się dowiedzieliśmy, ani dyrektor, ani mąż pracownicy nie powiadomili o tym zdarzeniu policji. Od tego czasu dyrektor Paweł Leśko przebywa na zwolnieniu lekarskim. Nie wróci jednak już do Ośrodka Kultury, gdyż – jak nas poinformował burmistrz Piotr Lech – zostanie z nim rozwiązana umowa o pracę po powrocie ze zwolnienia lekarskiego. Jak mówi burmistrz, nie wiadomo jeszcze, czy będzie to rozwiązanie umowy o pracę za porozumieniem stron, czy też dyrektor Leśko sam złoży rezygnację.
Od poniedziałku 23 stycznia wszystkie obowiązki dyrektora Ośrodka Kultury przejęła na czas choroby Pawła Leśki dotychczasowa wicedyrektor gimnazjum w Miliczu Sylwia Szydłowska-Małecka. – Zostałam oddelegowana z gimnazjum do Ośrodka Kultury, nadal jednak jestem pracownikiem gimnazjum, ale od poniedziałku 23 stycznia nie pełnię już funkcji wicedyrektora. Pełnomocnikiem w Ośrodku Kultury będę do czasu wyjaśnienia sytuacji z obecnym dyrektorem Pawłem Leśką, który przebywa na zwolnieniu lekarskim. Nie umiem powiedzieć, jak długo to potrwa – powiedziała nam Sylwia Szydłowska-Małecka. Zastępująca dyrektora Sylwia Szydłowska-Małecka zapoznaje się na razie z wszystkimi działaniami Ośrodka. Jak nas zapewniła, funkcjonowanie Ośrodka Kultury nie jest w żaden sposób zagrożone. Na pewno zgodnie z planem odbędą się zajęcia feryjne dla dzieci. Od środy 1 lutego ruszą zapisy na pierwszy tydzień ferii, czyli zajęcia dla dzieci z Milicza. W drugim tygodniu Ośrodek wyruszy z ofertą wypoczynku zimowego do dzieci w sołectwach. Ośrodek Kultury jest też w trakcie organizacji koncertu Andrzeja Piasecznego, na który została już podpisana umowa. 
– Ta praca będzie dla mnie czymś zupełnie nowym, ale jestem otwarta na ludzi, na ich potrzeby i oczekiwania w zakresie kultury. Ludzie piszą na forach internetowych, że jestem wuefistką, ale mnie nie znają, bo ja kulturę rozumiem w szerokim tego słowa znaczeniu. Na pewno będę chciała utrzymać ofertę Ośrodka na takim wysokim poziomie, jaki wprowadził dyrektor Paweł Leśko. Z pewnością wyzwaniem będzie zapewnienie oferty kulturalnej dla całej społeczności gminy Milicz i powiatu milickiego, dla osób w różnych grupach wiekowych – mówi Sylwia Szydłowska-Małecka. 

Agnieszka Jezierskaadres tej wiadomości: archiwum.glosmilicza.pl/news.php?id=5214