archiwum.glosmilicza.pl

:: Czy nowy starosta będzie z PSL-u?
Wiadomość dodana przez: jsl (2016-09-08 13:43:27)

Podczas sesji Rady Powiatu 15 września radni prawdopodobnie wybiorą nowego starostę, który zastąpi na stanowisku odwołanego 10 sierpnia Jana Krzysztofika. Wiele wskazuje na to, że nowym starostą zostanie Krzysztof Osmelak, działacz Polskiego Stronnictwa Ludowego.Po odwołaniu 10 sierpnia Zarządu Powiatu w Starostwie Powiatowym doszło do nieformalnego spotkania radnych wszystkich ugrupowań politycznych w Radzie Powiatu. W sprawie powołania nowego Zarządu Powiatu radnym nie udało się jednak osiągnąć porozumienia ponad podziałami politycznymi, w związku z czym rajcy o sformułowaniu nowego Zarządu zaczęli rozmawiać w mniejszych grupach.
Obecnie rozmowy koalicjantów zmierzają do końca i na sesji 15 września ma być powołany nowy Zarząd Powiatu. Prawdopodobnie na stanowisko starosty grupa 9 radnych wybierze wieloletniego działacza PSL Krzysztofa Osmelaka, który w kadencji 2010-2014 był przewodniczącym Rady Powiatu. – Jako milicki PSL uważamy, że powinniśmy tę politykę, którą jako partia zaczęliśmy w powiecie w 1998 roku, kontynuować w obecnej kadencji. Jest szansa na wyjście powiatu z zapaści finansowej i trzeba z niej skorzystać. Rozmawiamy z potencjalnymi współkoalicjantami nad utworzeniem nowego Zarządu Powiatu. Na dziś kandydatem PSL na starostę jest rzeczywiście Krzysztof Osmelak. Jednak ostateczna decyzja jeszcze nie zapadła – powiedział nam prezes Zarządu Powiatowego PSL Jan Kwiecień, były starosta milicki w latach 1998-2002.
Jeszcze 2 tygodnie temu najpoważniejszym kandydatem na nowego starostę był wiceprzewodniczący Rady Powiatu Marek Maciejak. Dziś ta kandydatura wydaje się jednak mało prawdopodobna. – My, jako PSL, byliśmy skłonni poprzeć kandydaturę Marka Maciejaka na funkcję starostę. Z tego, co wiem, radny Maciejak wycofał jednak swoją wolę kandydowania na starostę – mówi Jan Kwiecień.
Jak dowiedzieliśmy się od radnych, rozmowy między koalicjantami o składzie przyszłego Zarządu cały czas trwają. Na dziś nie wiadomo, kto oprócz Krzysztofa Osmelaka mógłby wejść w skład nowego Zarządu. Wydaje się, że nowy Zarząd będzie mógł liczyć na poparcie 9 radnych z dawnej koalicji Ziemia Milicka – PSL, w tym obecnego starosty Jana Krzysztofika.
(bar)adres tej wiadomości: archiwum.glosmilicza.pl/news.php?id=5137