archiwum.glosmilicza.pl

:: Ruszyła budowa łącznika w Miliczu
Wiadomość dodana przez: jsl (2016-07-21 11:50:23)

Od blisko tygodnia trwają prace przy budowie I etapu łącznika na dawnym lotnisku w Miliczu. Inwestycja kosztować będzie 2 mln 362 tys. zł, a jej generalnym wykonawcą jest warszawska firma Skanska.Zakres robót obejmuje budowę dwóch połączonych ze sobą ulic – jednej o długości 540 m z jezdnią o szerokości 7 m oraz łączącą się z nią pod kątem prostym drugiej ulicy Chabrowej o długości 377 m i szerokości 5 m. Szersza ulica, na którą będzie się skręcało z ul. Trzebnickiej, biegnie w niewielkiej odległości równolegle do ul. Dojazdowej, z którą zostanie połączona rondem w połowie swojej długości. Ulica ta będzie miała dwustronny chodnik o szerokości 2 m oraz ścieżki rowerowe o szerokości 2,5 m po obu stronach ulicy. Natomiast ulica Chabrowa, która z szerszą ulicą łączyć się będzie na wysokości cmentarza komunalnego, będzie miała chodnik jednostronny, a na jednej stronie przebiegać będzie istniejąca już ścieżka rowerowa. Obie nowe drogi będą w pełni wyposażone w infrastrukturę techniczną, w tym m.in. w lampy uliczne i instalację wodno-kanalizacyjną. 
Koszt całej inwestycji to 2 mln 362 tys. zł, z czego 1 mln 471 tys. zł (50 proc.) gmina Milicz pozyskała w formie dotacji z Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej. Wykonawcą robót jest firma Skanska z Warszawy, która wygrała ogłoszony przez gminę przetarg, jednak Skanska zleciła większość robót milickiemu podwykonawcy, firmie Hydrowiert Fitzner&Fitzner, na co uzyskała zgodę gminy. Zgodnie z umową inwestycja ma być zrealizowana do 15 listopada tego roku. 
Obecnie prowadzone są roboty ziemne w obrębie drogi powstającej równolegle do ul. Dojazdowej. Natomiast po 10 sierpnia rozpoczną się prace ziemne przy ul. Chabrowej, co będzie się wiązało z utrudnieniami dla mieszkańców istniejących tam już domów jednorodzinnych, gdyż na czas robót ul. Chabrowa zostanie wyłączona z ruchu. 
Jest to pierwszy etap budowy drogi na dawnym lotnisku, która docelowo ma połączyć ul. Trzebnicką z ul. Sułowską. Kolejne 2 etapy mają powstać w latach 2017-2018. Szacunkowy koszt budowy całego łącznika to 6,2 mln zł.
(gra)adres tej wiadomości: archiwum.glosmilicza.pl/news.php?id=5092