archiwum.glosmilicza.pl

:: Firma z Łodzi będzie żywić pensjonariuszy z Krośnic
Wiadomość dodana przez: jsl (2016-07-21 11:48:36)

Firma Gastro-Serwis z Łodzi wygrała 5 lipca przetarg na całodniowe wyżywienie pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej w Krośnicach, zdecydowanie przebijając cenową ofertę spółki Ziemia Milicka, która do tej pory żywiła podopiecznych DPS.Swoje oferty do przetargu na całodniowe wyżywienie pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej w Krośnicach zgłosiły 3 firmy: Ziemia Milicka z Krośnic, Alfa-Catering Fabryka Imprez z Wrocławia oraz Gastro-Serwis z Łodzi. Kryterium była cena (85 proc. punktów) oraz odległość kuchni od Krośnic (15 proc. punktów).
Mimo że poszpitalna kuchnia spółki Ziemia Milicka mieści się w Krośnicach i za odległość od DPS-u nasza lokalna firma otrzymała maksymalną ilość punktów, to inne oferty okazały się bardziej korzystne dla DPS. Przetarg wygrała firma Gastro-Serwis z Łodzi, która za całodniowe wyżywienie 152 pensjonariuszy DPS Krośnice w okresie od 2 sierpnia 2016 roku do 1 sierpnia 2017 roku, a więc w ciągu 365 dni, zaoferowała cenę 421,8 tys. zł. Daje to bardzo niską stawkę za całodniowe wyżywienie jednego pensjonariusza w wys. 7,60 zł za tzw. „osobodzień”. Dotychczas żywiąca pensjonariuszy DPS spółka Ziemia Milicka zaoferowała cenę wyższą o ok. 110 tys. zł od firmy Gastro-Serwis, a więc ok. 532 tys. zł, co dało cenę ok. 9,60 zł za tzw. „osobodzień”. Trzecia firma startująca w przetargu Alfa-Catering Fabryka Imprez z Wrocławia także zaoferowała niższą cenę od Ziemi Milickiej, mianowicie ok. 445 tys. zł.
Przegrany przetarg jest dużym ciosem dla będącej własnością Fundacji na Rzecz Ziemi Milickiej spółki Ziemia Milicka, która dalej będzie żywić m.in. pacjentów milickiego szpitala czy podopiecznych ZOL w Krośnicach. Prezes spółki Emilia Kierat zapewnia, że Ziemia Milicka mimo przegranego przetargu dalej będzie prowadzić krośnicką kuchnię. – Zapewniam, że stołówka w Krośnicach będzie dalej funkcjonować i gotować. Na dotychczasowych zasadach działać będzie także Pierogarnia nad Zalewem w Miliczu – mówi prezes Emilia Kierat, która nie chciała jednak odpowiedzieć na pytanie, czy przegrany przetarg będzie skutkował zwolnieniami w prowadzonej przez nią firmie.
(bar)adres tej wiadomości: archiwum.glosmilicza.pl/news.php?id=5091