archiwum.glosmilicza.pl

:: Alicja Przybylska odwołana ze stanowiska
Wiadomość dodana przez: jsl (2016-02-11 10:48:43)

Alicja Przybylska, wieloletnia kierownik Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Miliczu została odwołana ze stanowiska. Do czasu powołania nowego kierownika Agencją w Miliczu zarządzać będzie Krzysztof Tokar, wieloletni naczelnik w milickim biurze ARiMR.Odwołanie ze stanowiska Alicja Przybylska odebrała w poniedziałek 8 lutego w siedzibie dolnośląskiego oddziału regionalnego ARiMR we Wrocławiu z rąk obecnego dyrektora oddziału Mirosława Kuleszy. Przysługuje jej 3-miesięczny okres wypowiedzenia bez obowiązku świadczenia pracy; w tym okresie wykorzystać ma też przysługujący jej urlop wypoczynkowy. Jeszcze tego samego dnia kierownik Przybylska przekazała swoje obowiązki naczelnikowi Krzysztofowi Tokarowi, wieloletniemu pracownikowi milickiego biura ARiMR, który do czasu powołania nowego kierownika będzie zarządzać biurem powiatowym ARiMR w Miliczu.

Na stanowisku kierownika biura powiatowego ARiMR w Miliczu Alicja Przybylska przepracowała ponad 14 lat, od października 2001 roku, czyli od początku funkcjonowania biura ARiMR w Miliczu. – Tworzyłam to biuro od podstaw. Byłam też pierwszym zatrudnionym w nim pracownikiem – powiedziała nam Alicja Przybylska. Odwołanie ze stanowiska kierownika i zwolnienie z pracy w ARiMR nie jest dla niej zaskoczeniem. – Spodziewaliśmy się tego od listopada – powiedziała, nawiązując do wygranych 25 października przez PiS wyborów parlamentarnych.

Kierownik Alicja Przybylska jest jednym z 304 kierowników biur powiatowych ARiMR w Polsce na 314 zatrudnionych w ogóle, których odwołano z dniem 4 lutego. W tym dniu na terenie całej Polski w poszczególnych regionalnych oddziałach ARiMR zwołano zebranie wszystkich kierowników i wręczono im wypowiedzenia z pracy wraz z odwołaniem z zajmowanych stanowisk. Powodów odwołania nie podano. Jak nas poinformowała rzecznik prasowy Agnieszka Szymańska z Departamentu Komunikacji Społecznej ARiMR w Warszawie, kierownicy biur powiatowych ARiMR zatrudniani są na podstawie powołania, a to oznacza, że w każdym momencie mogą zostać powołani i odwołani z zajmowanego stanowiska. Rzecznik poinformowała również, że przeprowadzone na szczeblu kierowniczym zmiany kadrowe nie stanowią zagrożenia dla statutowych zadań ARiMR. Następcy odwołanych kierowników mają być powołani w najbliższym czasie.
adres tej wiadomości: archiwum.glosmilicza.pl/news.php?id=5034