archiwum.glosmilicza.pl

:: Dyrektor regionalny odwołał nadleśniczego
Wiadomość dodana przez: jsl (2016-01-21 09:52:12)

W piątek 15 stycznia dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych we Wrocławiu Adam Płaksej odwołał ze stanowiska nadleśniczego Nadleśnictwa Milicz Romana Palewskiego. Nowy nadleśniczy ma zostać powołany w przyszłym tygodniu. Prawdopodobnie będzie nim radny powiatowy Janusz Łabuda.raz ze zmianą władz w rządzie w ruch ruszyła lawina zmian w kierownictwie Lasów Państwowych. W pierwszej kolejności zmienił się dyrektor generalny Lasów Państwowych, którym został Konrad Tomaszewski. Nowy dyrektor generalny nominowany przez ministra środowiska Jana Szyszko z PiS, zdymisjonował część dyrektorów regionalnych związanych z PO, w tym dyrektora RDLP we Wrocławiu Grzegorza Pietruńkę. Na stanowisko we Wrocławiu w połowie listopada mianowany został dotychczasowy nadleśniczy Nadleśnictwa Zdroje Adam Płaksej, który był już dyrektorem RDLP we Wrocławiu za rządów PiS w latach 2005-2007.

Nowy dyrektor regionalny wrocławskiej RDLP 15 stycznia odwołał ze stanowiska nadleśniczego Nadleśnictwa Milicz Romana Palewskiego, który jest członkiem PO. Jak nas poinformował rzecznik RDLP we Wrocławiu Marek Zięba, dyrektor Płaksej w zarządzeniu o odwołaniu ze stanowiska Romana Palewskiego nie podał powodu swojej decyzji. – Dyrektor RDLP z racji swojego stanowiska sprawuje nadzór nad funkcjonowaniem wszystkich dolnośląskich nadleśnictw. Do wyłącznej kompetencji pana dyrektora należy odwoływanie i powoływanie nadleśniczych oraz pozostałych współpracowników – informuje Marek Zięba dodając, że nowy nadleśniczy Nadleśnictwa Milicz zostanie powołany w najbliższym czasie zarządzeniem dyrektora RDLP. Stanie się to z pominięciem procedury konkursowej, gdyż dyrektor RDLP nie ma obowiązku ogłaszać konkursów na stanowiska nadleśniczych.

Odwołany ze stanowiska nadleśniczego Roman Palewski do końca kwietnia pozostanie na wypowiedzeniu w Nadleśnictwie Milicz. – Dyrektor regionalny ma pełne prawo budować swoją drużynę współpracowników według własnej koncepcji. Tak zadecydował i nie zamierzam tej decyzji w żaden sposób podważać. Mam jedynie nadzieję, że w okresie mojego wypowiedzenia znajdę inną pracę w Lasach Państwowych – powiedział nam Roman Palewski, który był nadleśniczym w Miliczu w okresie od 1 października 2010 r. do 15 stycznia 2016 r.

Według naszych informacji nowym nadleśniczym w Miliczu zostanie przewodniczący struktur PiS w Miliczu i zarazem radny powiatowy Janusz Łabuda, który obecnie jest leśniczym leśnictwa Rakłowice. J. Łabuda posiada doświadczenie w pracy nadleśniczego, gdyż w 2008 roku pełnił obowiązki nadleśniczego w Nadleśnictwie Żmigród.

Przed odwołaniem ze stanowiska nadleśniczego Nadleśnictwa Milicz w połowie grudnia dyrektor RDLP we Wrocławiu odwołał ze stanowiska nadleśniczego Wojciecha Adamczaka z Wołowa. Nowym nadleśniczym Nadleśnictwa Wołów został z dniem 21 grudnia 2015 r. dotychczasowy leśniczy leśnictwa Gądkowice Artur Dyrcz.

(bar)
adres tej wiadomości: archiwum.glosmilicza.pl/news.php?id=5028