archiwum.glosmilicza.pl

:: Walczą ze spalarnią w Miliczu
Wiadomość dodana przez: jsl (2015-09-17 09:38:59)

Komitet Protestacyjny Mieszkańców mimo niekorzystnych dla siebie decyzji Dolnośląskiego Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego nie poddaje się i wystosowuje pisma do kolejnych instytucji. Członkowie komitetu zorganizowali także akcję naklejkową, w ramach której radni i mieszkańcy na szybach swoich samochodów przyklejają naklejki „Stop spalarni w Miliczu”.

Na zdjęciu: W akcję naklejkową „Stop spalarni w Miliczu” włączył się m.in. radny powiatowy Paweł WybierałaNa czele komitetu protestacyjnego Stop Spalarni w Miliczu, który na początku roku zbierał podpisy pod protestem w sprawie rozbudowy przyszpitalnej spalarni odpadów medycznych, stoją obecnie: radny Rady Miejskiej Leszek Żuber, przedsiębiorca i były radny powiatowy Janisław Kaczmarek oraz była dyrektor Zespołu Szkół w Miliczu Halina Góra.

Mimo niekorzystnej dla siebie decyzji Dolnośląskiego Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego we Wrocławiu, który 18 czerwca unieważnił decyzję o nakazie rozbiórki wydaną przez Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego w Miliczu, członkowie komitetu nie poddają się i piszą kolejne pisma do państwowych instytucji.

Na pismo komitetu odpowiedział m.in. pełnomocnik terenowy Rzecznika Praw Obywatelskich, który na wniosek komitetu z urzędu wszczął postępowanie wyjaśniające rozbudowę spalarni odpadów medycznych w Miliczu przez firmę Eco-ABC z Bełchatowa bez decyzji środowiskowej i konsultacji społecznych. Z kolei wojewoda dolnośląski w najnowszym piśmie poinformował członków komitetu, że 25 sierpnia utrzymał w mocy decyzję starosty oleśnickiego o uchyleniu spółce Eco-ABC także pozwolenia na budowę wiat stalowych na terenie spalarni, w związku z czym bełchatowska spółka obecnie nie posiada żadnej prawomocnej decyzji o pozwoleniu na budowę.

Komitet protestacyjny prowadzi także bardzo popularny fanpage na Facebooku pn. „Stop spalarni w Miliczu”, który ma już ponad pół tysiąca polubień. Komitet zorganizował ostatnio akcje naklejkową, podczas której mieszkańcom rozdawane są naklejki z logo komitetu „stopspalarnianą czaplą”. Akcję protestacyjną oficjalnie na Facebooku poparli m.in. poseł Piotr Babiarz, radni gminni Leszek Żuber, Janusz Juchnowicz i Mariusz Owczarek oraz radny powiatowy Paweł Wybierała. Naklejki mieszkańcy mogą odebrać w biurze poselskim Piotra Babiarza przy placu ks. Waresiaka w Miliczu. Jak nas poinformował radny Leszek Żuber, komitet rozpropagował wśród mieszkańców już około 400 naklejek.

 

 


adres tej wiadomości: archiwum.glosmilicza.pl/news.php?id=4980