archiwum.glosmilicza.pl

:: Strażacka interwencja Polsatu
Wiadomość dodana przez: jsl (2015-07-02 09:21:25)

W piątek 26 czerwca o godz. 16.15 w programie Interwencja na kanale Telewizji Polsat ukazał się reportaż Małgorzaty Pietkiewicz pt. „Walka o wóz strażacki”, w którym wystąpili strażacy z OSP Dziadkowo oraz wójt Cieszkowa Ignacy Miecznikowski będący jednocześnie prezesem gminnego zarządu OSP.

Fot: Prezes OSP Dziadkowo Robert Żywiczko wypowiada się w reportażu Polsatu „Walka o wóz strażacki”Jak informowaliśmy w poprzednim numerze „Głosu Milicza”, dziennikarka Małgorzata Pietkiewicz wraz z ekipą telewizyjną gościła na ziemi cieszkowskiej 22 i 23 czerwca, przeprowadzając wywiady ze strażakami i wójtem Cieszkowa. Materiał wyemitowany został w piątek 26 czerwca.

Podczas reportażu strażacy z OSP Dziadkowo Robert Żywiczko i Wacław Kordą żalili się, że od kilku lat bezskutecznie walczą o wóz strażacki, nie mają porządnego sprzętu ratowniczego, mundurów ani odpowiednio przeszkolonych ludzi, a ich ciasna remiza jest nieogrzewana. W telewizyjnym programie była mowa o tym, że strażacy z Dziadkowa nie mogą się pogodzić z tym, że jednostka OSP Brzezina pozyskała niedawno od Państwowej Straży Pożarnej samochód marki Tatra i zamiast użytkować pojazd sprzedała go na złom. Strażacy wskazali na konflikt z wójtem gminy Cieszków Ignacym Miecznikowskim, który jest jednocześnie prezesem zarządu gminnego OSP.

W reportażu Telewizji Polsat ukazały się fragmenty wywiadu z Ignacym Miecznikowskim, który nagrywany był 23 czerwca w Urzędzie Gminy w Cieszkowie. Wójt tłumaczył w telewizyjnym programie, że OSP Brzezina zgodnie z zasadami i przepisami prawa sprzedała pozyskaną wcześniej Tatrę, gdyż samochód był przestarzały, a jego eksploatacja byłaby bardzo droga i nieuzasadniona ekonomicznie. Za pieniądze pochodzące ze sprzedaży strażacy z Brzeziny zakupili mundury. Dziennikarka zarzuciła prezesowi gminnego zarządu OSP w Cieszkowie, że nie wszystkie jednostki OSP mają uregulowaną sytuację prawną, gdyż nie są zarejestrowane w Krajowym Rejestrze Sądowym. W reportażu wypowiedział się także Mateusz Łojek, były prezes OSP Cieszków.

Generalnie wydźwięk reportażu był niekorzystny dla Gminy Cieszków. Strażacy z Dziadkowa zostali ukazani jako pokrzywdzeni ochotnicy, którzy traktowani są po macoszemu przez prezesa zarządu gminnego OSP. Bardzo mocno eksponowany był wątek samochodu Tatra, o którego dziennikarka ostro się dopytywała, atakując prezesa OSP Ignacego Miecznikowskiego.

 
adres tej wiadomości: archiwum.glosmilicza.pl/news.php?id=4950