archiwum.glosmilicza.pl

:: UG w Krośnicach własnością Magellana
Wiadomość dodana przez: jsl (2015-01-08 12:32:34)

Wójt gminy Krośnice Andrzej Biały oraz skarbnik Marzena Lis-Długosz 30 grudnia podpisali w Łodzi umowę z zarządem spółki Magellan na sprzedaż budynku Urzędu Gminy w Krośnicach za kwotę 3 mln 936 tys. zł. Gmina przez okres 5 lat będzie płaciła Magellanowi co miesiąc czynsz za dzierżawę budynku Urzędu w wys. ok. 26 tys. zł brutto.

 

W sumie przez 5 lat trwania umowy gmina Krośnice za dzierżawienie budynku Urzędu Gminy zapłaci łódzkiej spółce Magellan 1 mln 560 tys. zł czynszu dzierżawnego. Po 5 latach, w 2019 r. gmina zobowiązana jest odkupić Urząd za cenę równą cenie sprzedaży, a więc 3 mln 936 tys. zł.

Sprzedanie budynku Urzędu Gminy w Krośnicach w tzw. leasingu zwrotnym było wymuszone złą sytuacją finansową gminy, której do zamknięcia ubiegłorocznego budżetu konieczne było pozyskanie ok. 4 mln zł dodatkowego dochodu. – Tak naprawdę nie mieliśmy wyjścia i musieliśmy podpisać umowę na sprzedaż budynku Urzędu Gminy poprzez tzw. leasing zwrotny. Moim zdaniem tę umowę mógł podpisać mój poprzednik – mówi wójt Andrzej Biały.

Firma Magellan z Łodzi jest znana na naszym terenie, gdyż w 2011r. udzieliła będącej własnością powiatu milickiego Fundacji na Rzecz Ziemi Milickiej szybkiej pożyczki w wys. ok. 10 mln zł na spłatę zadłużenia po starym szpitalu ZP ZOZ. Dzięki pożyczce uzyskanej od spółki Magellan powiat otrzymał dotację z Ministerstwa Zdrowia (rządowy Plan B) na spłatę pozostałego długu starego szpitala w wys. 13,2 mln zł.
adres tej wiadomości: archiwum.glosmilicza.pl/news.php?id=4876