archiwum.glosmilicza.pl

:: Mamy radnego wojewódzkiego
Wiadomość dodana przez: jsl (2014-12-04 10:38:27)

Dzięki wygranej Rafała Dutkiewicza w drugiej turze wyborów na prezydenta Wrocławia powiat milicki trzeci raz w historii będzie miał swojego radnego wojewódzkiego. Miejsce R. Dutkiewicza w Sejmiku zajmie bowiem miliczanin Ryszard Lech.Ryszard Lech obejmie mandat radnego Sejmiku Województwa na sesji 15 grudnia. W wyborach do Sejmiku na kandydata Platformy Obywatelskiej zagłosowało 3.099 osób, w tym 2.518 mieszkańców powiatu milickiego. R. Lech mimo dalekiego 10. miejsca na liście PO, uzyskał 5. wynik na liście, który zapewnił mu mandat radnego Sejmiku Województwa w nowej kadencji. W latach 2006-2014 radnym Sejmiku Województwa był inny miliczanin Dariusz Stasiak, który tym razem startując z listy Bezpartyjnych Samorządowców przegrał wybory i nie uzyskał mandatu radnego.

Ryszard Lech w 2002 roku ubiegał się już o mandat radnego wojewódzkiego z listy Koalicyjnego Komitetu Wyborczego Platforma Obywatelska – Prawo i Sprawiedliwość. Miliczanin uzyskał wówczas 1.201 głosów, co nie dało mu mandatu.

Nowy radny Sejmiku Województwa z Milicza ma 46 lat. Zawodowo od 1992 roku jest nauczycielem w Zespole Szkół im. T. Kościuszki w Miliczu. W grudniu 2007 r. Ryszard Lech został dyrektorem szkoły. Nowy radny Sejmiku ma żonę Dorotę oraz trójkę dzieci: syna Mateusza i córki Weronikę i Basię.
adres tej wiadomości: archiwum.glosmilicza.pl/news.php?id=4855