archiwum.glosmilicza.pl

:: 22 FINAŁ WOŚP
Wiadomość dodana przez: jsl (2014-01-09 10:41:49)

W najbliższą niedzielę 12 stycznia w całym kraju odbędzie się 22. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, która zagra we wszystkich gminach powiatu milickiego. Będą koncerty, licytacje, występy artystyczne i rozgrywki sportowe. Pieniądze, które przeznaczone zostaną na zakup specjalistycznego sprzętu dla dziecięcej medycyny ratunkowej i godnej opieki medycznej seniorów, na ulicach Milicza, Krośnic i Cieszkowa od rana do wieczora zbierać będzie 100 wolontariuszy.Tegoroczny Finał WOŚP w Miliczu odbędzie się do południa w KOM przy ul. Dąbrowskiego, gdzie będą gry i zabawy dla dzieci, a po południu mieszkańcy bawić się będą na Rynku. Szefem milickiego sztabu, który od wielu lat działa pod okiem nauczyciela wychowania fizycznego w I LO Leszka Żubera, jest uczeń zielonego liceum Cezary Dryzd. Impreza na milickim Rynku rozpocznie się o godz. 16, a zakończy o godz. 21.30. Na początku na scenie zaprezentują się uczniowie milickiej dwójki. Będą także koncerty: miejscowego zespołu Synergia, hip-hopowej grupy Sachiel, wrocławskiego zespołu Katedra, oraz rockowej grupa Alex Lis. Estradowe występy przeplatane będą licytacjami. Będzie można także podziwiać terenowe i zabytkowe auta oraz poznać zasady udzielania pierwszej pomocy i wygrać apteczkę. Na wszystkich uczestników czekać będzie zupa, serwowana przez miejscową restaurację Parkowa. Na terenie Milicza i okolic kwestować będzie ok. 60 wolontariuszy.

Finał WOŚP w gminie Krośnice, gdzie kwestować będzie 25 wolontariuszy, odbędzie się w dwóch miejscach: w hali sportowej CETS w Krośnicach oraz w Domu Kultury w Bukowicach. Wielkoorkiestrowa zabawa w Krośnicach będzie miała w tym roku charakter sportowy. Zaplanowano Otwarty Turniej Tenisa Stołowego, który przeprowadzony będzie w trzech kategoriach. Wpisowe w wysokości minimum 10 zł zasili konto Fundacji WOŚP. Każdy uczestnik sportowej rywalizacji otrzyma ciepły posiłek, a dla zwycięzców przewidziano dyplomy i nagrody rzeczowe. Zgłoszenia przyjmowane są pod nr tel. 606 838 658, lub na adres e-mail: przemryba@gmail.com. Będą również atrakcje dla dzieci, loteria fantowa, licytacja gadżetów, ciepły bufet czy też pokaz pierwszej pomocy. Przy stoisku krośnickiego Ośrodka Zdrowia będzie można zmierzyć sobie ciśnienie tętnicze czy też poziom cukru we krwi, a pracownicy milickiego sanepidu będą zachęcać palaczy do pomiaru tlenku węgla w płucach. W Domu Kultury w Bukowicach, oprócz kiermaszu ciast, loterii fantowej czy pokazu pierwszej pomocy, będą występy: grupy tanecznej Promyczki, zespołu Pierścienie z Pierstnicy, a także Klaudii Mus i Alicji Garnyś, uczestniczek Dolnośląskiej Ligii Talentów. Na zakończenie, przed tradycyjnym Światełkiem do nieba, z koncertem wystąpi zespół Zjednoczeni. Koordynatorami akcji są Ewelina Paździor (Krośnice) i Małgorzata Cyganowska (Bukowice).

Czerwone serca zagrają także w Cieszkowie. Finał WOŚP będzie miał miejsce w sali Gminnego Centrum Kultury i tradycyjnie już połączony zostanie z organizowanym w tym roku po raz 34. Przeglądem Zespołów Kolędniczych, Obrzędowych i Jasełkowych „Herodiada”. Podczas wielkoorkiestrowego grania wystąpią: uczniowie Szkoły Podstawowej oraz Publicznego Gimnazjum w Cieszkowie, wrocławski zespół ludowy Gieni Dudki, chór Sotto Voce z Ostrowa Wlkp. i pakosławska grupa taneczna KIT – Kochaj i Tańcz. Gwiazdami wieczoru, które wystąpią o godz. 18.30, będą wrocławska sopranistka Elżbieta Małgorzata Mach i Klaudia Sosnowska. Nie zabraknie również licytacji gadżetów i dwóch złotych serduszek. Pieniądze do puszek zbierać będzie 15 wolontariuszy.
adres tej wiadomości: archiwum.glosmilicza.pl/news.php?id=4732