.: Na imieniny do: Balbiny, Ksawerego i Pauliny .: Użytkowników online: 1
     | home

Oglądasz stronę archiwalną wyłączoną z końcem 2021 r.    

 

Wiadomości

Z regionu - 8.12.2021

Z regionu - 24.11.2021

Z regionu - 10.11.2021

Z regionu - 3.11.2021

Z regionu - 27.10.2021

Z regionu - 13.10.2021

Z regionu - 6.09.2021

Z regionu - 22.09.2021

Z regionu - 1.09.2021

Z regionu - 21.07.2021

Z regionu - 18.08.2021

Z regionu - 4.08.2021

Z regionu - 21.07.2021

Z regionu - 7.07.2021

Z regionu - 23.06.2021

Z regionu - 16.06.2021

Z regionu - 9.06.2021

Z regionu - 9.06.2021

Z regionu - 2.06.2021

Z regionu - 26.05.2021

Z regionu - 26.05.2021

Z regionu - 19.05.2021

Z regionu - 9.12.2020

Z regionu - 2.12.2020

 
W galerii
BWO-2018
OOM i MMM-2018
 
Brydż-Turnieje
Turnieje Milickie
 
Milicka Wiosna 2018
Wyniki Turnieju
Galeria foto
 
Informacje
Telefony
 
Statystyki
Użytkowników: 0
Gości: 1
 
Twój adres IP
44.212.94.18
 
Liczba odwiedzin
 
 
Komentarze do "Czas na zmiany w oświacie"

gmina rad - 2013-11-07 10:39:11
Ohoho, to teraz się będzie działo! Powstała kolejna rada, odbyło się sympozjum, obejrzano kolejną prelekcję...a dziura w budżecie gminnej oświaty rośnie, rodzice dalej składają się na ławki, wyniki egzaminów jak zwykle poniżej średniej...
 
autor: ~echo 
Dlaczego? - 2013-11-07 22:53:44
Czy ktoś wie dlaczego, jeśli OSiR nie dostanie pieniędzy na finansowanie zajęć klubów sportowych to zostanie wprowadzony w stan upadłości?
 
autor: ~zboku 
Do zboka - 2013-11-08 18:11:46
Przeczytaj dzisiejszy nr Tygodnika to będziesz wiedział co spowoduje zamknięcie OSiru.Natomiast OSIR przetrwa do końca roku,spokojnie.Nie ma się co cieszyć. To kluby nie mają gdzie za darmo trenować i to klubom radni zrobili na złość...Ale trzeba być rozumnym człowiekiem żeby wiedziec co i jak. Natomiast dzisiejszy artykuł o treści emailu radnego Czajkowskiego do Burmistrza wskazuje wysoce o problemach...radnego i zapewne przejdzie do historii tego miasta i nie tylko.
 
autor: ~wyborca 
jawne podanie, że pieniądze na wynajem hali - 2013-11-09 11:47:45
Kto z rodziców i sympatyków klubów przeczytał uważnie projekt uchwały (dotyczącej dofinansowania OSiR) przygotowanej przez burmistrza? Dlaczego nie jest tam wprost napisane, że to pieniądze na wynajem hali przez sportowców? A co wmawiano dzieciakom, aby tylko podpisały, to wiem z ich relacji. Artykuł w TM sugeruje, że to OSiR-owi grozi likwidacja - tak wieszczy też ogłoszenie burmistrza (jego publikacja to też pieniądze dla OSiR-u :-). Czyżby ~wyborca to SJ i już dzisiaj uważa, że jego artykuł "przejdzie do historii tego miasta" - to się nazywa samouwielbienie.
 
autor: ~zboku 
Sport, Osir - 2013-11-09 12:23:34
Witam, prawie nie pisze na takich komentarzach ale jestem sportowcem z milicza, pierwsze pytanie to takie ze zasadą działalności spółki - spółka jest nastawiona na osiąganie zysku czego za Pana prezesa nie ma, dlaczego kluby muszą odgórnie wynajmować sale gimnastyczne i obiekty sportowe od gminy i osiru. Rodzicom i młodym sportowcom wciskają kit, a wszyscy to łapią. Z tego co wiem to zimą klub AS trenował chyba w ILO a teraz wielki problem o kasę klubów. Z tego co się czyta to kluby zapotrzebowanie na cały sezon dają w poprzednim roku. Ta kasa nie jest dla klubów na ich działalność bo czemu mają płacić za hale 150 zł jeżeli można wynająć sale w sp2, lo, zs, tl, sosw, sułowie, dunkowej, krośnicach za mniejsze pieniądze. Kluby powinny wybierać same gdzie chcą trenować każdy klub powinien działać tak aby za jak najmniejszą kasę wynająć sale, halę, boisko. Cemu pod osir należą boiska piłkarskie klubów a i b klasy i płacą za to ze mogą tam rozegrać mecze. Po co mówić ze to na kluby jeżeli chodzi o to aby osir się utrzymał, dajcie osirowi a nie mówcie ze to kluby, kiedyś nie było osiru jako spółki i wszystkie sporty były na wyższym poziomie. Sport niszczą prezesi osirów, i niektórzy prezesi klubów którzy z zawodu są "dyrektorami. Prezes DZPS i pracowniek Osiru podjudza rodziców zeby przekonali radnych do likwidacji sportu, odzywa sie największy działacz który nie potrafił znaleźć sponsora do ks. żenada. Szkoda ze rodzice i dzieci wierzą w polityczne kłamstwa. Co dla rozwoju sporu zrobił wielki osir, na basenie latem nic się nie działo, ligi które organizuje to jakaś porażka słabo przygotowane i obsługiwane. Czym więcej zajmuje się osir zbieraniem kasy od klubów nie trzeba nic robic a kasa jest. sport uprawiam od 20 lat różne dyscypliny dla zabawy, współzawodnictwa tylko problem polega że te pieniądze trafiają do rąk prezesów a nie młodzież gdzie jest ,młodzież w piłkę nożna, siatkówkę koszykówkę piłkę ręczną a gdzie sie trenuje lekkoatletykę która jest królowa sportu nie ma stadionu lekko atletycznego czemu osir nie działa aby takie cos zrobić tylko upadły basen chce ratować który jak mówi sam prezes przynosi zawsze straty!!!!! Ale jak zawsze kto będzie przeciwny burmistrzowi, prezesom, radnym, starostom i kogo tam chcecie to jak "plunie się w oczy to będą mówić ze pada deszcz" Dziękuje i z uśmiechem będę się przyglądał jak oszukuje się ludzi żeby polityka wygrała.
 
autor: ~Bezpartyjny 
haha - 2013-11-10 10:11:52
A, strach już obleciał radnych,że strzelili sobie gola nie dając kasy na kluby. Kto podjudza i kogo? Od kiedy to podjudzaniem nazywamy rozmowę z ludźmi. A ligii słabo przygotowane? No to chyba masz na myśli to co się zdarzyło na zalewie-organizatorem był Ryszard Lech-dyr Szkoły. Tak, było wręcz żenująco.Łącznie z tym ,że nie było piłek do gry w siatkówkę!!! Gdyby ligii były źle przygotowane to nie brałoby w nich udziału prawie kilka setek osób, a grają już od kilku sezonów.Ale niech was boli... A i wyborca to nie SJ, choć też na S.
 
autor: ~wyborca 
Dobre - 2013-11-10 18:54:14
Swoją odpowiedzią właśnie potwierdziłeś politykę w milickim sporcie. Szkoda. Rozmowa prowadzą do wyciągnięcia wniosków z tych rozmów. Wy uważacie ze wasza prawda jest jedyna i słuszna. Ciekawe czemu wszystkie zespoły waszych wspaniałych lig uciekli do krośnic w piłkę nożną, i siatkówka podobno bo ktoś organizuje!!! Zastanów się ze nie tylko Osir może organizować ligi. Po drugie żadna z lig nie jest dziełem prezesa osiru - od czasów istnienia spółki nie wymyślono nowej wszystko zastane organizowane przez inne osoby ktore nie są związane z Osir. Radni miliccy są słabi odnośnie sportu nie potrafią się bronić ale to ich sprawa. Co do zalewu to jesteś albo burmistrzem albo radnym sejmiku bo z tego co wiem to sport jest zadaniem własnym gminy a powiat fatalnie przygotował tamten turniej ale jakiś zorganizował w odróżnieniu do Osir słabo ale było. Znam kilka młodych ludzi którzy jadą po radnych niewiedząc jak funkcjonuje samorząd i nakręca się jak to oni są ze nie dają kasy. słabi są ale burmistrz jest tak samo słaby jak oni. Nie dacie działać klubo w większej swobodzie wszyscy będziecie odpowiedzialny za sport milicki ze jest słaby. W polsce wszyscy znają sie na sporcie ale jak cos trzeba zrobić to sory ale sie nie da bo nie dali kasy. Masakra szkoda mi ze jesteście tak ograniczeniu w myśleniu będziecie tylko odbijać piłeczkę bo radni, burmistrz starosta radny sejmiku i kto tam jeszcze a nie macie wogóle dobra szkolenia młodzieży dzieci i sporu. milickiego. Narka
 
autor: ~Bezpartyjny 
Bezpartyjny Partyjniak - 2013-11-10 19:32:24
Polska pisze się z dużej litery...To po pierwsze. Po drugie-co to znaczy "Wy"-tak mówiono za komuny-"Wy towarzysze itd.".Jak nie wiesz jakie ligi odbyły się w tym roku zorganizowane przez OSIR (a nie przez innych) to nie rozumiem po co bierzesz udział w dyskusji. Zaręczam odbyły się .Po trzecie dzięki działalności OSIRu Milicz znalazł się w tym roku w szóstce laureatów wśród miast Dolnego Śląska, które stawiają na sport.Ale pewnie powiesz,że to nie jest zasługą OSIRu.Po czwarte właśnie do (małego)Milicza przyjeżdżają najwięksi siatkarze świata,a podczas Alei Gwiazd gośćmi są nie tylko siatkarze ale znani sportowcy z innych dyscyplin. I pewnie "Aleja" to też nie zasługa OSIru... Właśnie dzięki decyzji radnych nie będzie kolejnych lig, które trwają w sezonie jesienno-wiosennym-i dlatego radni zrobili prezent D.Stasiakowi, bo zespoły poszły grać do Krośnic(kolejny samobój PO). A jeśli chodzi o siatkówkę, to oczywiście wiem kto szybciutko chce organizować siatkówkę w Milicz-twój guru z Wojska Polskiego. W gminie wszystko wywalimy i to ja Piotr będę ojcem opatrzności dla klubów sportowych poprzez moje powiatowe szkółki. Ale chyba już nie opanujecie PełOwiaki tego buntu, który narasta z każdym dniem w klubach.
 
autor: ~wyborca 
HAHA - 2013-11-10 20:38:48
Niestety jestem w takim wieku ze nie mogę pamiętać komuny gamoniu i jak się mówiło niestety nie jestem z tamtych czasów jak ty i twoi przyjaciele. Nauczy się czytać ze napisałem ze nie jest pomysłodawcą żadnej ligi a organizacja jest słaba bo jak niewiesz jak jest w innych miastach to ty sie nie odzywaj. To ze na każdej imprezie pojawi się Ty albo busrmistrz to nie znaczy ze jest zajebiście zrobiona byłem na "waszych" jak w komunie ligach i nie mow ze jest zajebiście. Plebiscyty i konkursy nie przekaładają sie na jakość, wszytko zależy od kryteriów przyjętych w konkursie a tak wogóle to chyba tylko ty wiesz o tym bo jakoś nikt o tym nie wie a było to chyba z 1,5 rou temu ale chwalmy sie jeszcze dziecie lat mieliśmy 6 miejsce 2 2012 roku to jest dobre. na temat alei gwiazd piłki siatkowej nic nie pisałem i impreza jest dobra ale nie przynosząca wymiernych rzeczy dla milickiego sportu bo niestety siatkówki nie ma w miliczu. To ze graja w krośnicach to nie jest zaden prezent dla stasiaka czy lech bo jest to jedna z większych sal na których piłka może sie odbywać. Zarobi sobie szkoła a nie pan stasiak. jezeli chodzi o polityczne sprawy to czy PO. PiS, SLD, PSL, DS XXII wali mnie kto jest z jakiej partii ty czy inni jesteście tacy sami potraficie walczyć ze soba na włanym podwórku opluwac sie a jak wybory nie wyjda to sie pogodzicie i bedzie dobrze. powiedz w ilu partiach juz byłeś od lat 90 pewnie we wszystkich które sa na milickim rynku. Niestety nie mam zadnego guru kto będzie na stanowisku burmistrza, starosty i tak nie pomożo nam w codziennych zyciu. niestety nie zarabiamy ponad 10 tys. zł miesięcznie, nie wszyscy na forum są zwiazani tak jak ty z partiami i pamiętaja komunę pewnie chciałbyś powrotu tamtych czasów nie było trzeba sie tak produkować zeby nakraść. strzałeczka gamoniu
 
autor: ~Bezpartyjny 
Bezpartyjny Partyjniak - 2013-11-10 21:24:58
Wiesz co , ty chyba jesteś napity, więc zakończmy ten temat na dzisiaj i świętuj swoją "nie-POdległość".
 
autor: ~wyborca 
Wyborca - 2013-11-10 23:03:07
Każdy mierzy własną miara.
 
autor: ~Bezpartyjny 
"By żyło sie lepiej" - 2013-11-11 20:21:24
Za 9 miesięcy pracy w 2013 roku ministrowie w rządzie Donalda Tuska wypłacili swoim pracownikom ponad 47 mln zł nagród - informuje dzisiejszy "Super Express".
 
autor: ~wyborca 
słowo o ligach organizowanych przez OSiR - 2013-11-13 20:02:54
Moze dodam swoje 5 groszy!. Gdyby nie prośba załozycieli Policyjnej Milickiej Ligi Koszykówki, w 2009 roku- tej ligi by już dzisiaj nie było!!! OSiR nigdy nie pisal i głosił że jest to jego "dziecko". Poczytajcie sobie, bo warto historię ligi na stronie OSiRu. Otóz dotychczasowi pomysłodawcy: Zenon Folmer, Jacek Biernat, Sławomir Waleński i Rafal Radny oraz działacze Milickiego Klubu Koszykówki - Maciej Ewertowski i Artur Czujowski mimo ogromnemu wkładowi organizacyjnemu zwrocili sie sami do OSiRu z prośbą by ten przejął wówczas rozgrywki. Wówczas to OSiR za Mielocha dysponował troche większymi środkami finansowymi na sport i był organizacją strikto utworzoną na rzecz działania w zakresie sportu w gminie Milicz. Dlatego też od 2009 roku OSiR organizuje ligę koszykówki. Milicka Liga Siatkówki jest chyba najdłużej działającą ligą w naszym mieście. Kiedyś prowadzona przez zakłady pracy, później przez RMG LZS oraz szkoły na terenie miasta. Kiedy w 2009 roku tworzono zapisy do tych rozgrywek, zawodnicy poszczególnych zespołów sami wpadli na pomysl by rozgrywać te zawody pod banderą OSiRu. Zespół Szkół przymierzał się do organizacji jednakże pomysł rozgrywania jednocześnie 3 spotkań na dużej Hali Sportowej w Miliczu przypadl chętniej zawodnikom drużyn. I tak od 2009 roku MLS byla organizowana przez OSiR. Ktoś zarzucił, że "ligi sa słabo przygotowane i organizowane", no cóz trudno wszystkim dogodzić. W ligach organizowanych przez OSiR nie wygrywa się pieniędzy, nie wygrywa się drogocennych nagród rzeczowych- ligi organizowane są dla ludu, dla chętnych!!! Dla sprawności fizycznej, dla zabicia wolnego czasu i PRZYJEMNOŚCI!!! Szkoda, że nie widzisz tego!!!, Odkąd OSiR przejał chociażby PMLK, MLS i MLHPN sędziami w tych rozgrywkach są zazwyczaj wykwalifikowane osoby z zewnątrz. Koszykówkę sędziują sędziowie DZKosz z Wrocławia, Siatkówkę DZPS z Wrocławia, a MLHPN od pewnego czasu sędziowie zrzeszeni przy Wielkopolskim Związku Piłki Nożnej z Krotoszyna. Trudno nie zauważyć również iż odkąd OSiR organizuje ligi, powstały tematyczne strony internetowe informujące wszystkich o wynikach, statystykach itp. Trudno również nie zauważyć iż nad zawodnikami podczas trwania lig czuwa pielęgniarka. Trudno również nie zauważyć innych lig które OSiR stworzył i sam finansował bądź współfinansował. Mowa o lidze Milicka Liga Piłki Siatkowej Kobiet, którą prowadziła Pani Sylwia Szydłowska, oraz drużyna OSiR/Port Zacisze, która jeszcze w 2013 roku występowała w Dolnośląskiej Lidze Darta. Od miesiąca sierpnia z przyczyn finansowych OSiR przestał wspierać drużynę, którą sam założył. Ci zawodnicy z pewnością liczą na przychylność milickich radnych, by znów móc występować pod egidą OSiRu. Mimo tych kilku słow i tak znajdzie się ktoś, KOMU LIGI NIE PASUJĄ, coś się nie podoba. Masz prawo przecież zwrócić się do organizatorów i w formie WOLONTARIATU przyjdz i pomóż w organizacji. Już na sam koniec, tak z ciekawości policzyłem sobie ludzi (dane na każdej stronie lig, organizowanych przez OSiR) ileż to ludzi rok rocznie bierze udziału w rozgrywkach. Tak szybciutko, średnio: PMLK (8 drużyn - 80 osób), MLS (10 drużyn - 100), MLPSK (6 - 60), MLHPN (16 drużyn - 200), DLD (OSiR/Port Zacisze - 10)- ponad 450 osób!!! Mimo krytyki jednych, i tak uważam że warto przeprowadzać te wszystkie ligi, chociażby dla słusznej idei - dla samego siebie i zdrowia. Bo warto, tylko jak przekonać radnych!!!
 
autor: ~Paweł 
wtręt - 2013-11-20 23:41:24
"Trudno również nie zauważyć iż nad zawodnikami podczas trwania lig czuwa pielęgniarka." - ale to wynika z przepisów - inaczej takiej "imprezy" nie można zorganizować - nieprawdaż ?
 
autor: ~superBurmistrz 
co do "imprez" i pielegniarki - 2013-11-21 21:32:30
czy Twoim zdaniem superBurmistrzu, podczas treningów, meczy, imprezy itp. np: Smeczu - badmintona i tenisa stołowego też powinna być zapewniona opieka pielęgniarska - chyba nie! Ja nie spotkalem sie z taka interpretacja, gdzie są takie przepisy?. W swoich regulaminach lig OSiR zapewnil opieke pielegniarki i to jest OK, SPOKO. To o czym mówisz, wydaje mi się to zbedne, gdyz nie jest to kwalifikowane jako impreza masowa, czytaj ligi. Ligi nie sa biletowane, i nie ma tam chyba w jednym czasie tylu uczestników co jest wymagane podczas imprezy masowej - chyba chodzi o 100 osób w hali i 250 na powietrzu. W tym przypadku to OSiR zachowal sie ok, ze zapewnil taka osobe przy organizacji chociazby lig! Odnosząc sie jeszcze do tego co napisales, przesada by chyba bylo "zatrudnienie" pielegniarki do wszystkich zawodow "imprez" w tym DART'a - nieprawdaż? Juz na sam koniec, bylem niegdyś uczestnikiem jednej z lig i fajnie to wspominam, szkoda ze w taki sposob to sie wszystko rozsypalo. Pozdrawiam wszystkich ligowcow:)
 
autor: ~Paweł 


 
 
Kalendarz
Kalendarz

sobota
02 grudnia 2023

pn wt śr cz pt sb nd
12 3
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
 
Linki milickieStarostwo PowiatoweGmina MiliczPolicja w MiliczuUrząd SkarbowyZespół Szkół
przy ul. Trzebnickiej
Stowarzyszenie
Dolina Baryczy
Gmina CieszkówNadleśnictwo MiliczTechnikum Leśne
w Miliczu
Gmina KrośniceI LO w MiliczuOSiR w MiliczuBank Spółdzielczy
w Miliczu
 
Nasz adres
Redakcja Głosu Milicza
56-300 Milicz
ul. T. Kościuszki 22
tel. 71-3830-021, 71-3831-189
sekretariat@glosmilicza.pl
 
Skład redakcji
Redaktor naczelna:
Jolanta Sławenta
Dziennikarze:
Bartosz Jakubowski
Agnieszka Kaczmarek
Alicja Szczepańska-Sikorska
Agnieszka Jezierska
Ewa Morozowicz
 
© 2004 Głos Milicza Wszelkie prawa zastrzeżone

Drivers... start Your engines
by jPORTAL 2